Bezpečnost ve voze

Na svém kontě máme hned několik zásadních vynálezů v historii automobilové bezpečnosti. A budou následovat další.

Společnost Volvo Cars zastává již desítky let roli lídra na poli automobilové bezpečnosti. To se nikdy nezmění. Naší vizí je, aby v žádném novém voze Volvo nikdo neutrpěl smrtelné ani jinak závažné zranění.

Fotografie vozu Volvo

Asistenční systémy řidiče

 

Kromě funkcí pasivní bezpečnosti, jako jsou airbagy a deformační zóny, vybavujeme naše vozidla také asistenčními systémy řidiče, jejichž úkolem je pomoci řidiči předcházet kolizím nebo případně zmírnit následky nárazu. Tyto systémy Vás podpoří také při manévrování nebo parkování.

Bližší informace   

Předcházení kolizím

Inteligentní asistenční technologie na podporu řidiče mohou bez ohledu na to, zda je den či noc, rozpoznat hrozící kolizi s dalšími vozidly, chodci nebo cyklisty, a pomoci Vám jí předejít.

Systém varování před křížením cesty jiným vozidlem

Systém varování před křížením cesty jiným vozidlem při couvání Vám během couvání ven ze stísněného prostoru kryje záda tím, že Vás upozorní na blížící se vozidla a v případě bezprostředně hrozící kolize automaticky zabrzdí.

BLIS

Informační systém monitorující mrtvý úhel (BLIS) s asistentem řízení z Vás sejme stres při jízdě na vytížených silnicích tím, že Vás při změně jízdního pruhu upozorní na vozidla blížící se v daném pruhu zezadu a aktivně Vás podpoří a jemným zásahem do řízení vrátí zpět do Vašeho jízdního pruhu.

Automobilové bezpečnostní funkce

Pro případy, kdy není možné předejít kolizi, jsme naše vozidla vybavili technologiemi, které v reálném životě znamenají zásadní rozdíl.

Airbagy

Airbagy

Technologie airbagů prošla od svého představení velkými změnami, přičemž se v tomto směru stala jedním z klíčových inovátorů právě automobilka Volvo, která přišla například s bočními airbagy nebo s nafukovacími clonami. V současné době jsou naše vozy vybaveny celou řadou airbagů, jejichž úkolem je chránit posádku v případě dopravní nehody.

Automobilová sedadla

Automobilová sedadla

Sedadla v našich automobilech jsou zkonstruována tak, aby Vám zajistila bezpečí a komfort. Například funkce absorbování energie v prostoru mezi sedadlem a jeho rámem přispívá ke snížení pravděpodobnosti zranění páteře, zatímco integrovaný systém ochrany proti hyperflexi krční páteře pomáhá předcházet distorzi krční páteře.

Bezpečnost dětí

Bezpečnost dětí

 

Bezpečné cestování dětí v našich vozech vždy představovalo jednu z hlavních priorit automobilky Volvo Cars. Proto již od 60. let minulého století stojíme v popředí vývoje na poli dětské bezpečnosti, přičemž jsme podepsáni pod inovacemi, jako jsou dětská bezpečnostní sedačka orientovaná proti směru jízdy nebo dvoustupňový integrovaný podsedák.

Přečtěte si více o dětské bezpečnosti   
Fotografie vozu Volvo

Zlepšení bezpečnosti na silnicích

Jízda vysokou rychlostí, jízda pod vlivem omamných látek a nesoustředěná jízda, to jsou tři překážky, které nám brání dosáhnout nulové úmrtnosti v našich vozech. Proto jsme se rozhodli řešit tyto tři klíčové problémy prostřednictvím nových a stávajících bezpečnostních inovací.

Omezení maximální rychlosti

Omezení maximální rychlosti

Abychom vyslali jasný signál týkající se jízdy nadměrně vysokou rychlostí, omezili jsme od roku 2020 maximální rychlost všech našich nových vozů na 180 km/h. Mimo to hledáme způsoby, jak bychom v budoucnu mohli prostřednictvím chytré regulace rychlosti a technologie zónového monitorování (geofencing) automaticky omezovat rychlost vozu v blízkosti škol a nemocnic.

Systém Highway pilot

Systém Highway pilot

S podporou senzorů LiDAR bude příští generace vozů Volvo technologicky připravena pro autonomní řízení. A postupně budeme pomocí vzdáleného spojení s vozem vydávat softwarové aktualizace, abychom zajistili plně autonomní řízení po dálnici.

Kamery monitorující řidiče

Kamery monitorující řidiče

Abychom pomohli vyřešit problém řízení pod vlivem omamných látek nebo zcela bez soustředění, pracujeme na nových palubních systémech. Kamery monitorující řidiče společně s dalšími senzory umožní vozu zasáhnout v případě jasné intoxikace nebo nesoustředěnosti řidiče, který díky svému stavu představuje potenciální riziko, jehož následkem by mohla být vážná či smrtelná zranění.

Care Key

Care Key

V nedávné době jsme představili klíč Care Key, jehož smyslem je předcházet jízdě nadměrně vysokou rychlostí. Prostřednictvím klíče Care Key mohou majitelé vozů Volvo před zapůjčením svého vozu mladším členům rodiny nebo méně zkušeným řidičům nastavit maximální rychlost vozu, čímž přispějí k jejich bezpečnější jízdě.

Desítky let inovací

Desítky let inovací

 

Již od roku 1927, kdy byla naše společnost založena, jsou při navrhování vozů Volvo naší hlavní prioritou lidé. Seznamte se s nejdůležitějšími bezpečnostními inovacemi, se kterými jsme během těch let přišli.

Bližší informace   
Sdílíme výsledky našeho výzkumu, aby byla auta bezpečnější pro všechny

Sdílíme výsledky našeho výzkumu, aby byla auta bezpečnější pro všechny

 

Někteří lidé jsou při cestování automobilem chráněni méně než jiní. Proto jsme se rozhodli sdílet výsledky našeho výzkumu v oblasti bezpečnosti prostřednictvím databáze E.V.A., která je přístupná pro všechny a ze které si každý může stahovat informace. Jde nám o bezpečnost každého z Vás.

Volvo je pro maximálních 180.

Volvo je pro maximálních 180.

 

Pospíchejte bezpečně. Od roku 2020 budou všechny vozy Volvo* vybaveny systémem omezujícím maximální rychlost vozu na 180 km/h. Tímto rozhodnutím podniká společnost další průkopnický krok směrem k zajištění větší bezpečnosti všech účastníků silničního provozu.

Bližší informace   

Smyslem bezpečnostních funkcí automobilky Volvo Cars je podpořit bezpečnou jízdu řidiče, přičemž rozhodně nemají sloužit jako kompenzace pro řidiče, kteří se nesoustředí, chovají se agresivně nebo řídí jinak nebezpečným či nelegálním způsobem. Za bezpečný provoz vozidla je konec konců za všech okolností stále zodpovědný řidič.

Objednat servis Testovací jízda Nový vůz Kontakt
Nahoru